SI003 Sarjainfo 3

pdf SI003 Sarjainfo 3 Suositut

1781 latausta

SI003 Sarjainfo 3

Sarjainfo 3 3/1978

(1972), Genre: sarjakuvanäyttelyt, animaatioelokuvat, apurahat, sarjakuvapalkinnot, underground

3/1972 elokuu Toimitus: Kersti Juva ja Heikki Kaukoranta Kurt Björkman: TV är seritidningens bäste vän (käännösatikkeli) Juhani Härmä: Arvio Pierre Fresnault-Deruelle sarjakuvatutkimus J.K. Juntunen: Amerikka -uutisia Populaarikulttuuripäivät, Barks, Puupää -päivät, Comics Code, Adamson, Mauri Kunnas, Hannu Salmi, Timo Aarniala, Jouni Karvonen, Yrjö Klippi, Pekka Ervamaa, Riita Nelimarkka, Philip Donner, Helsingin hulinat, Mike Barrier, Dan McAvoy, Heinämaa, Suomen Sarjakuvaseuran antama julkilausuma populaari -ja lastenkulttuuri sta. Helsinkiläiset antikvariaatit kartelliepäilyjen kohteena. Veikko Savolainen lopetti Joonas ja Unto Uneksija -sarjakuvien piirtämisen. Tarmo Koivisto, Veli-Pekka Alare, Markku Haapio. Skanlaatiosta puuttuu jäsentiedotteen kaksi viimiestä sivua joissa on yhdistyksen säännöt.