Suomen sarjakuvaseura Helsingin Kirjamessuilla 26.–29.10.2017

Tervetuloa tutustumaan Suomen sarjakuvaseuran ja Sarjakuvakeskuksen toimintaan Helsingin Kirjamessuilla! Osastollamme on viikonlopun mittaan tarjolla erilaisia yleisölle avoimia sarjakuvapajoja sekä tietoa toiminnastamme pääkaupunkiseudulla ja ympäri Suomea. Tule mukaan piirtämään, tutustumaan Sarjainfo-lehteen tai jopa liittymään seuramme jäseneksi!

Tarjoamme nyt messuilla jäseniksi liittyville kampanjalahjaksi kolme viimeisintä Sarjainfo-lehteä sekä kolme vapaavalintaista sarjakuva-albumia seuramme julkaisusarjasta!

Helsingin Kirjamessut, Messukeskus, Messuaukio 1, 00520 Helsinki. kirjamessut.messukeskus.com

SUOMEN SARJAKUVASEURA RY, OSASTO 6G2

Ohjelmassa paljon avoimia työpajoja, Karikatyyriautomaatti ym.

Lue tarkempi ohjelma Sarjakuvakeskuksen sivuilta.